Gitara akustyczna jest instrumentem, który zawsze cieszył się sporym powodzeniem, jednak w ostatnim czasie można zaobserwować jeszcze większe zainteresowanie brzmieniem gitary akustycznej. Skąd bierze się to zainteresowanie? Odpowiedzi może być kilka, i każda z nich dowodzi, że warto zastanowić się nad wyborem gitary akustycznej.

więcej

W dzisiejszych czasach przykłada się coraz większą wagę do ulepszonych technologii wytwarzania instrumentów, a to w połączeniu z drewnem wysokiej jakości i z zachowaniem tradycji lutniczych, daje w rezultacie gitarę, która potrafi zachwycić brzmieniem i nie obciąża zbytnio naszego budżetu. Kolejnym przykładem, który przemawia za gitarą akustyczną, jest coraz większe zainteresowanie techniką grania, zwaną fingerstyle. Technika ta pozwala na granie kilku partii instrumentalnych jednocześnie, a jednymi z najlepiej znanych wykonawców grających w tym stylu, są Tommy Emmanuel, Sungha Jung czy Igor Presnyakov. Chcą koncertować z gitarą akustyczną, powinniśmy zamontować jej specjalny przetwornik, lub zastanowić się nad wyborem gitary elektroakustycznej, i ta druga możliwość jest bardzo często wybierana, ponieważ dzięki niej mamy wszystko pod ręką. Kupując gitarę elektroakustyczną, musimy liczyć się z nieco większymi kosztami niż w przypadku gitary akustycznej, ale możemy znaleźć wiele dobrych i stosunkowo niedrogich modeli, takich jak Fender CD 60 CE lub LAG T66 DCE.

 

Gitara elektroakustyczna zapewni nam czyste i naturalne brzmienie, ale należy pamiętać o tym by przed zakupem wypróbować instrument i sprawdzić czy odpowiada nam jego brzmienie, ponieważ wpływ na brzmienie ma wiele czynników, takich jak między innymi korpus gitary, użyte gatunki drewna czy oczywiście zamontowana elektronika.

Cort GA5F-MD Nat gitara elektro-akustyczna Cort GA5F-MD Nat gitara elektro-akustyczna
Producent: CORT
Cena: 1 599,00 zł
zobacz więcej
Cort SFX1F-NS gitara elektroakustyczna Cort SFX1F-NS gitara elektroakustyczna
Producent: CORT
Cena: 1 190,00 zł
zobacz więcej
Epiphone AJ-210 CE NA Outfit gitara elektro-akust Epiphone AJ-210 CE NA Outfit gitara elektro-akust
Producent: EPIPHONE
Cena: 1 009,00 zł
zobacz więcej
Epiphone DR500MCE VS gitara elektro-akustyczna Epiphone DR500MCE VS gitara elektro-akustyczna
Producent: EPIPHONE
Cena: 2 299,00 zł
zobacz więcej
Epiphone PR4E-NA Player Pack Zestaw gitarowy Epiphone PR4E-NA Player Pack Zestaw gitarowy
Producent: EPIPHONE
Cena: 949,00 zł
zobacz więcej
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl